23. 04. 2021

Inteligentní testování školních batohů BECKMANN, patří mezi ty hlavní ukazatele ergonomie, zdraví a komfortu nošení. "Ve spolupráci s Radou pro výzkum jsme otestovali školní batohy pomocí tlakových senzorů a robotů. Chtěli jsme zjistit, jak batohy rozdělují váhu na ramena, záda a boky a jaký účinek mají různé ergonomické funkce batohu". BECKMANN se tímto řadí mezi světovou špičku.

Proces

Krok č. 1
3D skenování dítěte 

Mapování tlaku-1

 

Krok č. 2
3D tisk horní části těla dítěte

Mapování tlaku-3Krok č. 3

Montáž senzorové podložky a školního batohu

Mapování tlaku-5Krok č. 4

Testování, simulované pohyby pomocí robotů

Mapování tlaku-12Krok č. 5 
Analýza výsledků


Byli jsme nadšení, když jsme viděli, jak si náš nový školní batoh pro 1. stupeň, Active Air FLX, vedl v porovnání s konkurenčními školními batohy na trhu. Zádový systém u Active Air FLX je založen na kombinaci vzduchu a polstrování. 
Níže se můžete podívat na výsledky testů různých školních batohů.


Výsledky testů
Rozložení tlaku: BECKMANN Active Air FLX Konkurenční batoh  Y Konkurenční batoh X
Ramena 38 % 45% 53 %
Záda a boky 62 % 55% 47 %
100 % 100% 100 %  • Jak můžete vidět z obrázků výše, vzduchový polštář v zadní části Active Air FLX rovnoměrněji rozkládá tlak na větší část zad a poskytuje větší kontaktní plochu mezi batohem a zády. To zase vede k lepší podpoře a stabilitě.

  • Při nošení školního batohu je potřeba rozložit váhu z ramen na boky a proto je většina batohů vybavena bederním pásem. To platí i pro všechny námi testované tašky. Přesto vidíme velké rozdíly. Při pohledu na ilustrace je zcela zřejmé, že Active Air FLX přenáší mnohem více hmotnosti na boky/hřeben pánve ve srovnání s námi testovanými konkurenčními školními batohy.

  • Z obrázku můžete také vidět, jak těžiště batohů leží během testování. Objevuje se s červenou tečkou ve středu páteře. Active Air FLX má ve srovnání s konkurenty nižší těžiště, což podporuje to, že ramena nesou méně a že větší váha je přenesena na boky.

Má se u batohu Active Air FLX zapínat bederní pás?

Ano, jak ukazuje tabulka níže, zjistili jsme, že pokud se u batohu nezapíná bederní pás, tak se zatěžují více ramena. 

Výsledky testů
Active Air FLX S bederním pásem Bez bederního pásu
Ramena 38 % 46%
Záda a boky 62 % 54%
100 % 100%